[O1] Wyjący kompresor

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Janusz
    Rider
    S_OCP Member
    • 2007
    • 598

    [O1] Wyjący kompresor

    Zamieszczone przez marlej108
    ...boze kolego tylko mieszasz w naszym watku..... tutaj mamy zabawe z przekrecaniem pokretla cieplego powietrza po wylaczeniu silnika i jego ponownym wlaczeniu - auto nie widzi ustawienia pokretla na cieplym powietrzu i trzeba je tylko przekrecic - jest to wszystko opisane powyzej dokladnie. ...
    Bardzo dokładnie przeczytałem oba scalone wątki. Tylko o tym piszę i próbuję Wam pomóc szukając przyczyny. U mnie działa tak, jak powinno - pamiętane jest położenie pokrętła temperatury po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu. Poświęciłem trochę czasu, aby to dokładnie sprawdzić w moim samochodzie, takim samym jak Wasze i podzielić się doświadczeniem mając nadzieję, że choć trochę pomogę w rozwikłaniu zagadki, a tu taki prysznic.

    Wracając do sprawy - póki jest gwarancja na samochód trzeba żądać naprawy w ASO i oczywiście zainteresować tematem SAP, wysyłając do nich opis problemu. Może uruchomią jakąś akcję serwisową.
  • wolt77
    Drive
    • 2006
    • 77

    #2
    [O1] Wyjący kompresor

    Jak zwykle złośliwość rzeczy martwych. Dziś dziecko miało I Komunię, po mszy wsiadamy do samochodu odpalam z włączoną klimą i słychać wycie spod maski. Zgasiłem silnik, wyłączyłem klimę, odpaliłem i cisza, ojciec wsiadł do samochodu włączył Klimę i znów wycie. Sprzęgiełko się włącza, kompresor kręci, ale wyje. Czy to już ewidentny koniec sprężarki? Dwa tygodnie temu robiłem u chłopaków na Syreny duży przegląd, w tym klimę. Wymienili zawór rozprężny, osuszacz i coś jeszcze – za sam serwis klimy dałem 550PLN - chłopaki powiedzieli, że teraz jest idealnie. Czy wycie oznacza konieczność serwisu całej klimy (3000-4000PLN)?

    Komentarz

    • kabanos
      RS
      • 2011
      • 4544
      • Octavia I combi (1U5)
      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

      #3
      Ja bym się zastanowił nad tym, czy przy serwisie klimy czegoś nie spierdo........

      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

      Komentarz

      • wolt77
        Drive
        • 2006
        • 77

        #4
        A jednak złośliwość rzeczy martwych i zbieg okoliczności, padło sprzęgiełko sprężarki, więc chłopaki z Syreny nie mieli żadnego wpływu na usterkę. Autko już zrobione, odbieram po pracy

        Komentarz

        • tomus7
          RS
          • 2010
          • 1896
          • Peugeot

          #5
          wolt77,
          Widzę, że problem podobny do mojego tylko w 01 i 1,6 bęzyna. Jak włączę klimę a jest manualna to tak wyje jak odkurzacz albo jeszcze głośniej mało tego to silnik zwalnia i szarpie ale dmuch zimne powietrze. Co powinienem sprawdzić? I jeszcze jedno od zakupu kiedy był uzupełniany czynnik to przy klimie nic nie robiłem myśląc, że jak działa to wszystko OK a tu zonk . Może jakieś rady
          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

          Komentarz

          • wolt77
            Drive
            • 2006
            • 77

            #6
            U mnie wytarł się wieloklin na załączonym elemencie. Po załączeniu klimy nie chłodziła. Przed awarią sprężarka głośniej pracowała, a i klima gorzej chłodziła. Teraz jest bajer, aż zmarzłem wracając z pracy
            Załączone pliki

            Komentarz

            Pracuję...